Speldag 4 januari: Zombiezaterdag met Hindernissen en een Megaslag FRoR

Terwijl normaal gesproken op de eerste zaterdag van het jaar Petra Zombicide meesleept en ik iedereen een voorspoedig nieuwjaar wens (bij deze dus), liep dat even anders. Petra en ik lagen beide met griep thuis. En niet als enigen. Van de 12 aanmeldingen voor het traditionele Zombie jaarbegin bleken er 6 ziek. Gelukkig heb ik van een aantal aanwezige leden van alle kanten foto’s toegestuurd gekregen. Dank daarvoor!

Patrick organiseerde de Narrative campaign van One Page Rules voor Age of Fantasy Quest Out of the Shadows.

Het zijn warband achtige settings met korte slagen die zich lenen om snel te spelen. En een goed excuus zijn voor de aanschaf van nieuwe figuren.

Ze zien er bijzonder uit!

In de middag kon het tweede scenario er tegenaan.

Volgens mij zijn deze regels wel een blijvertje.

Bij afwezigheid van Petra had Rob zich bereid verklaard de logistiek voor Zombicide te verzorge en zijn spel mee te nemen.

Al snel werd er druk overlegd over tactiek en strategie want uiteindelijk speelt iedereen tegen het spel en heb je elkaar nodig om te winnen.

Na een rustig begin stroomde het bord snel vol met zombies.

De spelers hadden hun handen vol aan dobbelstenen, zombies en versnaperingen.

En uiteindelijk volgde natuurlijk de tactische nabespreking met een vers kopje thee.

Veel wargamers zijn niet zo matineus, maar er was een megaslag For Reign or Ruin en het meeslepen en opstellen kostte wel wat tijd.

De auteur van de regels speelde zelf mee, dus was ook beschikbaar voor vragen over last minute wijzigingen in de legers.

En alhoewel er gespeeld word met 15mm figuren en een leger niet zo groot hoeft te zijn, kwam iedereen volgens Murphisch gebruik met AH tassen vol figuren aanslepen. En met hele slimme legerlijsten.

Vandaar dat er twee normale tafels werden gecombineerd tot een breed front.

Ook Hans was vroeg bezig met uitpakken voor 28mm Sharpe Practice.

Hij had zijn Britten bij zich.

Het publiek haastte zich naar de tribune.

Terwijl Dick zijn Fransen uitpakte.

En de rookwolken al spoedig het zicht danig verstoorden.

Richard was aan de beterende hand en had een rustig dagje knutselen.

Net als Maarten die de geur van vers plastic kwam snuiven.

Al met al had de griep een voordeel: Petra kon gras plakken op haar Burrow and Badgers figuren. 1 uur plakken, 2 uur naar bed. Iedereen bedankt voor het aanleveren van de foto’s!

Tot Volgende Week!

Kenmerk: spellen vereniging wargame boardgame miniatuurgame tabletop bordspel rollenspel RPG Delft Zuid Holland spellen schilderen miniaturen role playing warhammer fantasy star wars FOW SAGA Battlegroup WH40 killteam epic Old World Blood Plunder

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>